خانه / طراحی / ۱۱گیاه مناسب پرچین برای فضای بیرونی خانه تان

۱۱گیاه مناسب پرچین برای فضای بیرونی خانه تان

گیاه مناسب پرچین خانه تان را در گزینه های زیر پیدا کنید.

اگر شما هم در جست و جوی راهی  برای نمایش طبیعت در حیاط خود هستید که هم زیبایی به همراه داشته باشد و هم حریم خصوصی تان را حفظ کند، با ما همراه باشید تا در ادامه مناسب ترین گیاهان را به شما معرفی کنیم.
راه های دیگر مثل نرده علاوه بر این که نمای مطلوبی ندارد، باز هم نمی تواند آن طور که باید حریم خصوصی تان را حفظ کند. بهترین حالت گیاهانی است که در زیر به شما معرفی می کنیم که علاوه بر زیبایی به خوبی می تواند فضاسازی مناسب را انجام دهند.

 

۱۱گیاه مناسب پرچین و حصار خانه

 

۱-بامبو

استفاده از بامبو در فضای بیرونی خانه
استفاده از بامبو در فضای بیرونی خانه

این گیاه زیبا سبکی مدرن و مینیمال را ایجاد می کند و به خوبی تا ارتفاع مناسب رشد می کند. در زیر می توانید چند نمونه از فضاهای سبز طراحی شده با بامبو را مشاهده کنید.
بعضی بامبو ها رشد بی رویه و سریعی دارند و ممکن است خیلی زود فضای اطرافتان را به صورت غیر قابل کنترلی اشغال کنند. از بامبوهایfargesia که ریشه های چسبنده دارند و رشد آهسته تری دارند استفاده کنید. این نوع بامبو همیشه سبز است و حتی در سرما نیز این خاصیت را دارد.

 

۲-گیاهان گوشتی و کاکتوس ها

از کاکتوس در مکزیک به عنوان حصار خانه استفاده می شود
از کاکتوس در مکزیک به عنوان حصار خانه استفاده می شود

این گزینه شاید انتخاب معمولی نباشد. این کاکتوس ها نمایی با پیچ و تاب غیر منتظره ایجاد می کنند، درست مانند یک مجسکه مدرن!
این کاکتوس از گیاهان رایج در مکزیک است که برای ایجاد حصار مابین خانه ها استفاده می شود.

 

۳-شمشاد

استفاده از گلدان های بلند برای شمشاد
استفاده از گلدان های بلند برای شمشاد

شمشادها گزینه ای ایده آل و همیشه سبز برای گلدان ها و گیاهان است. از گلدان های بلند و باریک برای افزودن ارتفاع لازم  به آن هااستفاده کنید. این گلدان ها هم برای رشد گیاهان مناسب اند و علاوه بر این رنگ و نمای زیبایی به حیاط و فضای بیرونی خانه تان می دهند.

 

۴-شمشادهای های مصنوعی

پرچین مصنوعی برای حصار خانه
پرچین مصنوعی برای حصار خانه

اگر نیاز به حصاری ضخیم، بلند و سبز دارید و در عین حال به زیبایی آن اهمیت می دهید، این حصارهای مصنوعی گزینه ای مناسب اند، مخصوصا اگر زمان کافی برای رشد شمشاد را ندارید.
این شمشادهای مصنوعی دارای پرزهایزیبایی هستند و گزینه مناسبی برای حالتی است که زمان کافی برای رشد و پرورش حصارهای گیاهی را ندارید. این شمشاد ها دارای پرز های زیبایی هستند و نیاز به نگه داری خاصی ندارند. نصب آسانی دارند و درست مانند گیاه طبیعی می توانند حریم خصوصی تان را حفظ کنند.

 

۵-بوته های ایتالیایی

فضاسازی بیرونی خانه
فضاسازی بیرونی خانه

این بوته ها به سرعت رشد می کنند و می توانند برای فضاسازی گزینه ای زیبا  مناسب باشند. بیشترین مزیت آن ها وقتی است که رشد کافی داشته باشند. این درختچه ها در کنار دیوارهای کوتاه نمایی چند برابر ایجاد می کنند.

 

۶-برگ نو

فضا سازی محوطه بیرونی خانه با گیاهان
فضا سازی محوطه بیرونی خانه با گیاهان

اگر زمان و حوصله کافی دارید، می توانید از این گیاهان بسیار زیبا برای ایجاد حصار استفاده کنید. این گیاهان را پس از آن که به رشد کافی رسیدند می توانید به فرم های متفاوت و زیبایی در آورید و درست مثل یک دیواره سبز با آن ها برخورد کنید.

 

۷- کاج ها خمره ای

محوطه سازی با استفاده از گیاهان
محوطه سازی با استفاده از گیاهان

زیبایی خاص و بافت متفاوت این گیاه، آن را بسیار منحصر به فرد می کند.این گیاهان اغلب مابین شمشمادها پرورش داده می شوند.
در مورد استفاده از این گیاهان برای فضاسازی محوطه بیرونی خانه تان حتما با متخصص مشورت کنید تا فاصله مناسب بین گیاهان را مشخص کند، در غیر این صورت فضای مناسب برای رشد را از گیاه می گیرید.

 

۸-فوتینیا

فضای بیرونی و حیاط خلوت خانه
فضای بیرونی و حیاط خلوت خانه

این گیاهان پرپشت که در ایران با نام سه رنگ شناخته می شوند، پوشش زیادی ایجاد می کنند. برگ های براق آن فضای بیرونی را پر می کنند. این گیاه در کنار دیگر گیاهان نمایی خیره کننده و دوست داشتنی برای حیاط و فضای بیرونی خانه تان ایجاد می کنند.
نکته ای که مهم است این است دائما ان ها را هرس کنید تا شاداب و با طراوت بمانند.

 

۹-درختان سرو

پرچین با استفاده از سرو
پرچین با استفاده از سرو

هیچ گیاهی در این راستا به اندازه این درختان دوست داشتنی بلند و چشم نواز نیست. این گیاه زیبا برای کاشت ردیفی بسیار مناسب است. سروها بین ۱۰ تا ۲۰ سال عمر می کنند و می توان به آن ها به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کرد.

 

۱۰-درخت مو و انگور

درختچه مو یک گیاه مناسب پرچین با قدمت بالایی است. پیشنهاد ما  هم برای شما استفاده از درختچه های انگور به عنوان حصار و پرچین است. این درختچه های زیبا در کنار سنگ های تزئینی فضای بیرونی خانه تان را رویایی می کند و نمایی خیره کننده به همراه می آورد. دقت کنید که باید در هرس کردن این درخت دقت کافی را داشته باشید تا رشد آن را کنترل کنید، هرس مناسب رشد این درختچه  ها را افزایش می دهد.

 

۱۱-بوته های یاسمن

آخرین گیاه مناسب پرچین و حصار خانه، بوته های گل یاسمن است.این گزینه در مقایسه با گزینه های بالا رشد آهسته تری دارند، ولی در نهایت نمایی  سبز و زیبا دارند. این بوته های زیبا در بهار و پاییز فضای بسیار دوست داشتنی ایجاد می کنند.

 

منبع : decoist

 

گیاهان آپارتمانی عجیب و خاص

دیوار سبز و کاربرد آن در دکوراسیون

 

 

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *