خانه / سبک معماری / ۱۰ ساختمان برتر دنیا از لحاظ پایداری و مجهز بودن به پنل خورشیدی

۱۰ ساختمان برتر دنیا از لحاظ پایداری و مجهز بودن به پنل خورشیدی

معماری هایی با به کار بردن پنل های خورشیدی که زیبایی و کاربردی بودن را با هم دارند

با استفاده از پنل خورشیدی 

انرژی خورشیدی نه تنها پایان ناپذیر است، بلکه پاک بوده و هیچ تاثیر منفی مثل گازهای گلخانه ای و یا آلودگی های دیگر ندارد. استفاده از انرژی خورشیدی تجربه ای متفاوت و مثبت است که معماران امروزه از آن در آسمان خراش ها، شرکت های بزرگ، دانشگاه ها، مدارس و حتی مهد کودک ها استفاده می کنند.
سیستم های این انرژی خالص می توانند متفاوت و چشم گیر و بسیار مفید باشند. در ادامه با معماری های ساختمانی آشنا می شود که تفکر شما را در مورد نامتعارف و نا زیبا بودن سیستم های خورشیدی در طراحی ساختمان ها عوض می کند.

 

David & Lucile Packard Foundation Headquarters، کالیفرنیا


این بنا متعلق به یکی از مشهورترین موسسات خیریه در ایالات متحده است. این ساختمان علاوه بر هدف اصلی خود، در راستای توانمند سازی دانش موجود در زمینه حفظ و بازگردانی سیستم های طبیعی است. در این ساختمان از پنل خورشیدی فتوولتائیک استفاده شده ایت. فتوولتائیک و یا سلول خورشیدی، در همان لحظه دریافت انرژی خورشیدی ، آن را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند. با استفاده از این پنل ها، این بنا از لحاظ تامین انرژی، ۱۰۰% خودکفا است. این ساختمان در سال ۲۰۱۴ به عنوانن یکی از ۱۰ ساختمان سبز برتر در دنیا معرفی شد.

مرکز انرژی Kjørbo ، اسلو، نروژ


این ساختمان اداری برای تبدیل به یک محیط سازگار، مجددا بازسازی شد.پنل های خورشیدی مورد استفاده در سقف این ساختمان اداری، تا دو برابرانرژی مورد نیاز این ساختمان را تامین می کنند. این انرژی مازاد از طریق شبکه محلی به ساختمان های مجاور انتقال داده می شود.

 

دفتر بین المللی آژانس انرژی های تجدید پذیر، ابوظبی، امارات متحده عربی

این ساختمان سبز نخستین بنایی در ابوظبی است که توسط شورای برنامه ریزی، با هدف ارتقا ساختمان های پایدار، به عنوان گواهی رتبه بندی ساختمان های مشابه انتخاب شده است. بر روی ساختمان از ۱۰۰۰ مترمربع سلول خورشیدی استفاده شده است.

پارک سیب، کالیفرنیا


این شاهکار معماری با طرح بشقاب پرنده مانند تا پابان سال ۲۰۱۷ افتتاح شود.
این ساختمان بزرگترین آرایش پنل های خورشیدی را در بین ساختمان های تجاری و شرکتی در جهان دارد. این ساختمان از حجم  پنل خورشیدی در سطح بالایی خود برای تولید ۱۶ مگاوات برق بهره می برد.

 

برج Moray Street ، ملبون، استرالیا


این آپارتمان ۶۰ طبقه نمونه بارز ترکیب معماری و تکنولوژی است. علاوه بر سقف این بنا،نمای کناری آن نیز دارای پوششی از پنل خورشیدی است که به این ترتیب، سطح دسترسی به انرژی خورشیدی را ۸ برابر می کند.

 

 

املاک شرکت جنرال الکتریک، بوستون


این ساختمان پایدار در سال ۲۰۱۸ افتتاح خواهد شد. ۱۲ طبقه این ساختمان شیشه ای دارای پوشش پنل خورشیدی است که این سلول های خورشیدی اجازه عبور نور را می دهند و در عین حال، انرژی را به برق تبدیل می کنند.

 

Tesla Gigafactory، نوادا، ایالات متحده

این کارخانه در سال ۲۰۲۰ مورد بهر برداری قرار می گیرد. پوشش کل سقف از جنس پنل خورشیدی است. علاوه بر این شرکت تسلا در نظر دارد تا از تپه های کناری نیز برای بهره بردای بیشینه از نور خورشید نیز استفاده کند.

دانشکده بین المللی کپنهاگ ، کپنهاگ، دانمارک


این ساختمان دارای بیش از ۱۲۰۰۰ پانل خورشیدی رنگ آمیزی شده است که به ساختار کل نمای بیرونی این بنا متصل می شوند. این ساختمان بزرگترین نمای خورشیدی را در دنیا دارد.
حجم انرژی تولید شده توسط این نما، نیمی از نیاز انرژی مدرسه را تامین خواهد کرد( حدود ۳۰۰ مگاوات در ساعت، در طول یک سال) .

مرکز آموزشی، هرنه، آلمان

این ساختمان گلخانه ای با ۱۲۰۰۰ متر مربع شیشه، محیطی طبیعی را ایجاد کرده است.
سقف سایه بان مانند این فضا به دو منظور طراحی شده است، ایجاد سایه و نصب پنل خورشیدی برای داشتن انرژی پاک.

 

NEW-Blauhaus ،آلمان


نمای شیشه ای براق این دانشگاه با رنگ آبی، صرفا شیشه نیست! بلکه به نوعی موزاییک کاری متشکل از پانل های خورشیدی است. این ردیف های کاربردی می توانند بر روی محور خود بچرخند و به نوعی پنجره های خورشیدی ممحسوب می شوند.

پنل خورشیدی

منبع : arch2o

 

این کاشی های خورشیدی جایگزینی برای پنل های خورشیدی خواهند بود!

۷ دلیل برای داشتن پشت بام سبز برای خانه 

۵ معماری شهری جالب و متفاوت از سرتاسر دنیا

۷ سقف بیرونی با معماری خیره کننده و متفاوت

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *