خانه / سبک معماری / ۵ پروژه معماری شهری جالب و متفاوت از سراسر جهان

۵ پروژه معماری شهری جالب و متفاوت از سراسر جهان

معماری شهری :

اگر در یک شهر بزرگ  یا صنعتی زندگی می کنید، نمی توانید انتظار یک فضای طبیعی خصوصی برایخودتان را داشته باشید. خوشبختانه در بسیاری از  شهرهای بزرگ راه حل هایی برای مقابله با چنین کمبودی برای ساکنین با ارائه فضاهای عمومی ازجمله پارک، میدان، پیاده روهای ساحلی  و امکانات رفاهی دیگر ایجاد شده است. در این مطلب چند پروژه جذاب شهری را به شما معرفی می کنیم. این پروژه ها شامل مبلمان شهری، پارک ها و فضاهای عمومی جالب خواهد بود.

پارک ساحلی در لندن

این پارک زیبا در مونترال قرار دارد و کودکان به هنگام استفاده از وسیله های سرگرم کننده آن از جمله تاب، تولید آهنگ نیز میکنند . در این معماری شهری خاص، این ملودی ها با نوسانات تاب می شود و ۱۸ نوع آهنگ مختلف دارد. علاوه بر این شب نیز با توجه به این نوسانات، نورپردازی متنوعی در سطح زیرین تاب ها ایجاد می شود.

 

Sky Garden در استامبول

معماری شهری این فضا هم یک سایه بان گیاهی و هم یک جای نشستن محسوب می شود. معماران این سازه را گونه ای ساخته اند که گیاهان از زاویه کناری،معلق در هوا دیده می شوند که همین امر به جذابیت آن برای ساکنین و گردشگران می افزاید.

 

Slide Hill ،نیویورک

در نزدیکی فرمانداری نیویورک در ارتفاع بلندی پارکی وجود دارد. در این پارک سرسره های بلندی وجود دارد که قابل استفاده برای حتی بزرگ سالان میباشد . در بالای این سرسره ها، چشم انداز بسیار زیبایی از کل طبیعت به شما می دهد.

طراحی مبلمان شهری نیمه شفاف

استفاده از کروم در تولید مبلمان شهری در فضای باز امری رایج است. بیش از ۱۰ هزار رنگ مختلف از این نوع مبلمان های شهری در دانشگاه پاریس و در نیویورک که اجرا شده است. به دلیل نیمه شفاف بودن این صندلی نورپردازی زیر آنها، زیبایی آن را چند برابر می کند.

معماری شهری

منبع : architizer

 

با این نمای متفاوت، کل شهر پاریس را وارونه می توان دید!

معماری سبز در مجموعه جزایر مصنوعی صدفی شکل در فیلیپین

بازسازی تمام اصولی پارک شهری بر اساس اصول معماری توسعه پایدار

طراحی متفاوت باغ وحش به صورت عمودی

همچنین ببینید

پنل خورشیدی

۱۰ ساختمان برتر دنیا از لحاظ پایداری و مجهز بودن به پنل خورشیدی

معماری هایی با به کار بردن پنل های خورشیدی که زیبایی و کاربردی بودن را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *