خانه / طراحی / معماری داخلی / مسکونی / اکسسوری / ۶ مدل روشویی دستشویی کم جا برای خانه ها و فضاهای کوچک

۶ مدل روشویی دستشویی کم جا برای خانه ها و فضاهای کوچک

ایده های بسیار هوشمندانه سینک های کوچک و کم جا برای فضاهای محدود

مدل روشویی دستشویی کم جا : 

در یک دنیای مدرن و پر هیاهوی امروزی، شاید داشتن یک حمام و یا سرویس بهداشتی بزرگ در هر خانه ای امکان پذیر نباشد. همه ما ممکن است به فضای بیشتری نیاز داشته باشیم ولی امکان آن وجود نداشته باشد. در ادامه برای شما ابتکار ها و مدل هایی از سینک های روشویی را آورده ایم که با طراحی حرفه ای که دارند، کمترین فضای ممکن را اشغال کرده و علاوه بر آن کاربردی تر هم هستند. یکی از جاهایی که می توانید فضایی کاربردی در آن داشته باشید، محوطه اطراف و زیر سینک روشویی است. با انتخاب سینک های مدرن و کم جا و یا مدل های آن، هم نمایی خلوت و دلباز تر دارید و هم فضای ذخیره سازی بیشتری برای وسایل مورد نظرتان را فراهم کنید.

سینک روشویی شیشه ای دیواری نصب شده در زاویه دیوار
سینک روشویی شیشه ای دیواری نصب شده در زاویه دیوار

برای مثال شاید این سینک شیشه ای کوچک شاید بیش از حد ظریف و شکننده به نظر بیاید، ولی مطمئن باشید برای شست و شوی روزانه دست و صورت و یا مسواک زدن مناسب است! این مدل زیبا علاوه بر نمای زیبا و جای کمی که اشغال می کند، به مدیریت فضای سرویس بهداشتی تان کمک می کند.

 

پیشنهاد و  مدل روشویی دستشویی کم جا برای حمام و دستشویی کوچک

 

 

سینک های دیواری

روشویی کوچک دیواری
روشویی کوچک دیواری

این مدل در حمام ها و دستشویی هایی که لوله کشی آن ها در دیوار است،بسیار رایج است. فضای زیرین این سینک های روشویی آزاد است که همین امر به دلباز تر شدن فضا کمک می کند. یکی دیگر از مزیت های این مدل، امکان نصب آن در هر ارتفاعی است  که شما تمایل دارید. اگر نیاز به فضای ذخیره سازی دارید، می توانید فضای خالی زیر سینک را قفسه بندی کنید و یا از کمد های متحرک در زیر آن استفاده کنید.

 

سینک های پایه دار

سینک روشویی سرامیکی پایه دار کوچک
سینک روشویی سرامیکی پایه دار کوچک

طراحی این مدل رایج از سینک ها باعث می شود تا تمامی نمای غیر خوشایند لوله کشی های مربوط به آب و فاضلاب مربوطه به خوبی پنهان شود. پایه این سینک فضای پنهان سازی بسیار مناسبی است. کاسه سینک به جای این که بر روی دیوار نصب شود، بر روی پایه قرار دارد.
تنها نکته مهم در این نوع مدل، ارتفاعی است که هم مناسب کاربر باشد، هم پایه و کاسه سینک را بتوان در آن ارتفاع نصب کرد. البته با استفاده از این مدل، فضای ذخیره سازی زیرین سینک را از دست می دهید ولی با استفاده از قفسه بندی خلاقانه و کمی سلیقه، باز هم می توانید فضای محدود را کنترل و مدیریت کنید.

سینک های کنسول مانند

روشویی کوچک کنسولی
روشویی کوچک کنسولی

اگر نیاز به فضای زیادی برای ذخیره سازی دارید و فضایی که می خواهید برای نصب روشویی در نظر بگیرید به اندازه سینک های پایه دار است، پیشنهاد ما به شما استفاده  از سینک های کنسولی است. این مدل لوله کشی آب را تا حد زیادی پنهان می کند و بر روی دیوار نصب می شود، اما با این وجود دارای پایه های باریک نیز وزن آن را تحمل می کند.

 

سینک های کابینتی دیواری

سینک روشویی کابینت دار دیواری
سینک روشویی کابینت دار دیواری

این مدل خاص تماما بر روی دیوار نصب می شود و تمامی مزایای یک سینک دیواری را دارد، اما نکته تمایز آن وجور کابینت های کوچک در فضای بین سینک تا زمین است. این مدل زیبا هم ذخیره سازی و هم جمع و جور بودن را با هم دارد. توجه داشته باشید که این خالی بودن فضای زیرین، می تواند در بزرگتر به نظر رسیدن فضا کمک زیادی بکند. مدل ساده تر آن هم سینک های کابینتی است که کابنت آن تماما روی زمین قرار می گیرد.

 

سینک های سراسری

روشویی دستشویی باریک برا ی فضاهای باریک و کشیده
مدل روشویی دستشویی کم جا و باریک برای فضاهای باریک و کشیده

این مدل زیبا و لوکس برای فضاهای باریک و کشیده است. مدل های متنوع آن امکان استفاده از آن را برای یک یا دو نفر به صورت همزمان فراهم می کند. این مدل می تواند به صورت لوکس و سنتی باشد و یا مدرن و مینیمال باشد.روشویی این مدل سینک ها معمولا کم عمق است ولی نمای کلی زیبایی به فضای سرویس بهداشتی می دهد.

 

سینک دست شویی و سرویس فرنگی

مدل روشویی دستشویی کم جا و خلاقانه
مدل روشویی دستشویی کم جا و خلاقانه

آخرین و خلاقانه ترین طراحی برای فضاهای محدود! این مدل مزایای زیادی علاوه بر کم جا بودن دارد، برای مثال مصرف پایین آب. این سرویس فرنگی هم با آب معمولی کار می کند و هم از آبی که از سینک خارج می شود. با این مدل سینک می توانید تا ۲ گالن آب برای هر فرد در روز آب صرفه جویی کنید.

 

منبع :   thespruce  

 

سرویس فرنگی هوشمندی که به صورت خودکار و بدون دخالت دست تمیز می شود

مدل های برتر کاشی و موزاییک حمام برای سال ۲۰۱۷

محصولات برتر ست های سرویس بهداشتی در نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی ICFF

دکوراسیون های زیبا ی حمام با استفاده از عناصر چوبی

شیر آب مدرن با دسته خلاقانه

 

 

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *