خانه / سبک معماری / ۷ دلیل برای اینکه طراحی پشت بام سبز را در اولویت تصمیم گیری های تان قرار دهید

۷ دلیل برای اینکه طراحی پشت بام سبز را در اولویت تصمیم گیری های تان قرار دهید

طراحی پشت بام سبز  برای خانه و مزایای آن:
آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خوهید فضای داخلی خانه تان را بدون استفاده از وسایل برقی خنک کنید و یا از سروصدا و مزاحمت های صوتی اطراف خسته شده اید ودر نهایت اینکه سقف خانه تان همیشه هنگام باران زدن پر از آب می شود؟
اگر جواب شما به حتی یکی از سوالات بالا مثبت است، پشت بام های سبز می توانند به شما در تمامی موارد بالا و مواردی که در پایین هم به آن اشاره می کنیم، کمک کنند.

۷ دلیل برای اجرای بام سبز !

 

۱-اگر شما هم در منطقه ای زندگی می کنید که بارانی است، اکثر اوقات با مشکل سرازیر شدن آب از بام خانه تان در باران های شدبد و سنگین مواجه می شوید. بام سبز برای این مشکل راه حل بسیار مناسبی است. پشت بام سبز تا ۸۰% آب جمع شده بر روی بام ها را جذب می کند.

۲-اگر شما بر خلاف گزینه بالا در ناحیه ای آفتابی زندگی می کنید، احتمالا سقف خانه تان شکننده و یا پر از شکاف های ناشی از تابش مستقیم و شدید نور خورشید است. این شرایط شما را مجبور به صرف هزینه های بالا برای تعمیر و نگه داری سقف و بام خانه تان می کند. پشت بام سبز به میزان قابل توجهی جلوی این آسیب را گرفته از بام شما در برابر این آسیب های طبیعی محافظت می کند.

مزایای استفاده از بام سبز در خانه های ویلایی در مناطق بارانی و یا گرم و خشک
مزایای استفاده از بام سبز در خانه های ویلایی در مناطق بارانی و یا گرم و خشک

۳-اگر در جایی زندگی می کنید که حتی در فصول خاصی گرما شما را کلافه می کند، این بام های زیبا و کاربردی، تا حدود ۱۳ الی ۱۵ درجه کاهش دهد!

۴-به دلیل اینگه این بام ها دارای پوشش گیاهی اند، به عنوان سپر عمل کرده که از پشت بام شما در برابر خطرات آتش سوزی تا حدود زیادی محافظت می کند. گیاهان سبز میزان زیادی آب را در خود ذخیره می کنند.

۵-اگر در شهر زندگی می کنید، شاید با مشکلات بالا مواجه نشوید، ولی حتما از سروصدا شاکی هستید. با طراحی پشت بام سبز می توانید به این مشکل پایان دهید. بام های سبز به عنوان یک عایق صوتی عمل کنند که در مقایسه با سقف های معمولی، تا ۸ دسی بل جلوی نویز را می گیرند.

 

                         یک پیشنهاد دیگر در همین راستا، استفاده از دیوار سبز است که دارای نصب بسیار آسان و کاربرد بالا است!

 

مزایای استفاده از پشت ام های سبز در خانه ها و ساختمان های شهری
مزایای استفاده از پشت ام های سبز در خانه ها و ساختمان های شهری

۶-مصالح ساختمان های شهری مثل بلوک های سیمانی، اکثرا گرمای خورشید را در خود محبوس کرده و نگه می دارند، که خود این امر یکی از معضلات شهرهای بزرگ است. استفاده از بام سبز نه تنها جلوی این معضل را میگیرد، بلکه به کاهش دما کمک زیادی می کند و در راستای حفظ محیط زیست بسیار موثر است.

 

منبع : arch2o

طراحی پشت بام سبز

طراحی لوستر خاص دوستدار با محیط با استفاده از خزه های طبیعی

نکاتی برای داشتن دکوراسیونی مدرن با استفاده از گیاهان آپارتمانی

پشت بام سبز و فواره های هوشمند به کار رفته در مجتمع تجاری در مرکز اوکراین 

 

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *