خانه / سبک معماری / طراحی تراس سبز زیبای سه طبقه در اقامتگاهی در ویتنام

طراحی تراس سبز زیبای سه طبقه در اقامتگاهی در ویتنام

طراحی تراس سبز قابل کشت را در زیر می توانید ببینید.

گروه معماری H&P در ویتنام اقامتگاه بزرگی را طراحی و ساخته است. این اقامت گاه سطوح قابل دسترسی دارد که به نوعی باغ شهری محسوب می شود. این تراس سبز در راستای توسعه پایدار است و کشاورزی شهری را با معماری ادغام کرده است. این ساختامان که … نام دارد در شهر هکتون ویتنام واقع است. معماران این بنا به این تلفیق کشاورزی و معماری، agritecture می گویند.

 

طراحی فضای سبز تراس این اقامت گاه از طرح و الگوی مزارع برنج این کشور الهام گرفته شده است.
در طراحی تراس سبز این ساختمان تلاش شده مرز بین حیات و زندگی داخل و خارج از خانه کمتر و نا محسوس تر باشد.

 

این ساختمان از ۹ تراس بتنی ساخته شده است که در هر کدام گیاهام طبیعی خاصی کشت می شود. گیاهان فضای سبز این تراس ها به نوعی عایق حرارتی برای هوای گرمسیری بیرون ساختمان هستند و در حالی که در بیرون میزان گرد و غبار و سروصدا و گرما بالا است، در داخل خانه به علت گیاهان کشت شده در تراس ها، حجم و تاثیر این موارد بسیار محدود و کم شده است.

طراحی تراس سبز

سیستم آبیاری خودکار و یک پارچه ای به طور منظم گیاهان تراس را آبیاری می کند.
این اقامتگاه سه طبقه است و طبقه ابتدایی آن از سطح زمین شروع می شود. ساختمان دارای سالن، آشپزخانه و ۲ اتاق خواب در طبقه هم کف است. سه اتاق خواب دیگر در طبقات بالا قرار دارد و همچنین یک سالن آموزشی و یک سالن مطالعه نیز در طبقات بالا طراحی شده اند. ساکنان این ساختمان می توانند به هر سه سطح تراس که از طریق پله های بیرونی به هم متصل شده اند دسترسی داشته باشند.

امکان کشت و کشاورزی و طراحی تراس سبز متفاوت این بنا به ساکنان آن کمک می کند که به طبیعت نزدیک تر شوند و با بهره گیری از امکانات موجود، تجربیات خود را افزایش داده و با یکدیگر به اشتراک بگذارند. معماران این ساختمان امیدوراند با افزایش ساخت این سبک خانه ها هم به تامین مواد غذایی کمک شود و هم کاهش سطح آلودگی هوا سرعت پیدا کند.

 

 

 

منبع : designboom

 

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *