خانه / بازسازی / ۷ ساختمان با طراحی منحصر به فرد و خاص سقف خارجی

۷ ساختمان با طراحی منحصر به فرد و خاص سقف خارجی

۷ طراحی منحصر به فرد و چالش برانگیز سقف بیرونی ساختمان

سقف خارجی یکی از گزینه های رقیب برای آسفالت کردن سقف محسوب می شود، ارزان تر به نظر می رسد، هزینه نگه داری کمتری دارد، مقاومت بیشتری دارد و در نهایت در صورت خرابی ، تعمیر  آسان تری خواهد داشت.
در ادامه برای شما طراحی های خارق العاده و منحصر به فردی را آورده ایم که نظر شما را درباره طراحی سقف بیرونی و خارجی به کلی عوض خواهد کرد.

سقف خارجی

خانه Ga on Ja ، گروه معماریIROJE KHM ، کره

این خانه زیبا با هدف حفظ حریم خصوصی و امنیت و جلوگیری از نفوذ صدا به این صورت معماری و طراحی شده است. طراحی این خانه با توجه به دو اصل اساسی معماری کره ای صورت گرفته است: ایجاد حیاط خلوت داخلی و سقف منحنی و شیب دار. این سقف تا حدودی از این فضای داخلی در برابر شرایط متغیر آب و هوایی محافظت می کند و در عین حال تم یک معماری سنتی را نیز به نمایش می گذارد.

 

Godson Street ، گروه معماری Edgley Design ، لندن

هدف از معماری این ساختمان چند کاربرد مختلف بوده است، در اصل این معماری بیانگر ویژگی های فردی افراد در عین وجود طرحی کلی و یکپارچه بوده است. نمای بیرونی اتاق های خصوصی از فلز پوشانده شده است و نمایی مجسمه مانند ایجاد کرده است. پنجره های بزرگ رو به جنوب نیز در این نما به صورت تمام و کمال خودنمایی می کنند. سقف این  مجموعه به صورت زنجیر وار و با حفظ الگوهای تکراری، این فردیت در عین  وحدت را به خوبی نمایش می دهد.

غرفه Margaret Whitlam  ، گروه معماریTonkin Zulaikha ، استرالیا

این فضای غرفه مانند دارای سقفی بسیار تیز و متمایز است که به نوعی امضای این بنا به حساب می آید. نمای  زاویه دار آن به خوبی فرم یک خیمه صحرایی را به نمایش می گذارد که با توجه به توپولوژی محلی که در آن قرار دارد، انتخاب مناسبی است. برای لایه بیرونی آن از پنل های کامپوزیتی به عنوان عایق استفاده شده است و تیرهایی فولادی برای تحمل وزن و حمایت از ساختار بنا نیز در ساختار  آن به کار رفته است.

 

NP HOUSE ، گروه معماریNOARQ، پرتغال

این خانه زیبا و مدرن بر روی شیب ملایم رو به جلویی بنا شده است. ویژگی قابل توجه این خانه، طراحی مجدد و خاص سقف آن است که مانند آبشاری شیب گرفته و سپس به صورت کاملا افقی قرار گرفته است.

 

مرکز بهداشت Nozay، گروه معماری a+ samueldelmas  ، فرانسه

این مرکز به عنوان یک محیط کار، فضایی جذاب و دیدنی دارد و هدف از ساخت آن جذب متخصصان به نواحی روستایی به جای نواحی شهری و صنعتی بوده است. پوشش پراکنده و بالا و پایینی سقف آن با الهام ار توپولوژی طبیعی فضای اطراف ساخته شده است و قسمت هایی از آن به صورت مخروطی است که دارای پنجره های سقفی کوتاهی اند که نور و هوای تازه را به داخلی ساختمان انتقال می دهند.

 

Barnham Road، گروه معماری MOCT Studio، لندن

این سقف خارجی زیبا حاصل بازسازی و طراحی مجدد خانه ای در حومه شهر است که با هدف افزایش فضای مشترک و تعاملی در خانه صورت گرفته است. در زیر پنجره های سقفی این سقف خاص، فضاهایی متمایز بنا بر زاویه تابش نور، به شکل مثلثی ایجاد می شود که در هر فرمی، نمایی زیبا و خاص به خود را دارد. در اصل نقاط کانونی خانه متشکل از این نواحی نورانی و متغیر است. فرم پویای نهایی حاصله، نور طبیعی کنترل شده را به زیبایی با معمار داخلی این فضا تلفیق کرده است.

 

مرکز فنی ، گروه معماریMFA و NMA Nicola Martinoli Architetto، فرانسه

نمای بیرونی این مرکز هم از لحاظ یکپارچگی و هم از لحاظ تاثیر بصری، قابل تحسین است.
برای طراحی این مرکز، صرفه جویی در مصالح و فضا در اولویت اول بوده است. نمای یکپارچه نهایی نیز نتیجه این هدفمندی است. سقف خارجی خاص و زاویه دار این مرکز با رنگ زرد پر رنگ اش، به عنوان عنصر اساسی این یکپارچگی عمل می کند.

 

 

منبع : architizer

 

نمای آلمینیومی این ساختمان ها، شما را شگفت زده خواهد کرد

متفاوت ترین نماهای خارجی چوب را در این ساختمان ها ببینید

طراحی متفاوت فضای سبز شهری بر روی ریل نیمه کاره قطار  

طراحی خارق العاده باغ وحش عمودی!

 

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *