خانه / طراحی / معماری داخلی / مسکونی / آشپزخانه / ۱۲ ایده جذاب برای دیوار پوش آشپزخانه مدرن

۱۲ ایده جذاب برای دیوار پوش آشپزخانه مدرن

دیوار پوش آشپزخانه مدرن برای داشتن نمایی منحصر به فرد.

بر خلاف آنچه که فکر می کنید، طراحی داخلی آشپزخانه همیشه کار سختی نیست. آشپزخانه به عنوان قلب تپنده خانه، بیشترین تاثیر را در خانه دارد و مسلما اگر به درستی طراحی و دکوراسیون آن انجام شود نتیجه آن بسیار قابل لمس است. دیوارپوش ها و یا  backsplash یکی از نقاط آشپزخانه است که اگر به خوبی به آن توجه شود. این دیواره های بین کابینت و سطح افقی تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون و نمای آشپزخانه دارد. در ادامه برای شما ۱۲ نمونه جالب از طراحی  دیوار آشپزخانه را آورده ایم.

backsplash ها یکی از بهترین نقاط آشپزخانه اند که می توانید رنگ و الگو و بافت مورد علاقه تان را در آن اعمال کنید. هیچ محدودیتی در تزئین آن وجود ندارد، می توانید مدلی کلاسیک را به کار ببرید و یا از اشکال هندسی برای دیوار پوش آشپزخانه مدرن تان استفاده کنید. در مورد رنگ هم همین طور است.

 

۱- براق و شیک!

دیوار پوش آشپزخانه مدرن از جنش کاشی براق
دیوار پوش آشپزخانه مدرن از جنش کاشی براق

رنگ و الگو دو عنصر اصلی برای دکوراسیون داخلی هر فضایی هست و  طرح و رنگ مناسب برای دیوار آشپزخانه هم از آن مستثنی نیست.اگر نمی خواهید که کل آشپزخانه تان دارای الگو و رنگ خاصی باشد، به راحتی می توانید تنها دیوار پشت سینک را طرح و نقش دهید.
این کاشی های برفی رنگ و براق نمای زیبایی به آشپزخانه تان می دهد.اگر آشپزخانه تان زیاد از حد روشن است، از یک رنگ خنثی تیره تر استفاده کنید تا بالانس و تعادل لازم برای نمای داخلی فضا فراهم شود.

دیوار پوش آشپزخانه مدرن

۲- رنگ ها ی ملایم و چشم نواز

رنگ دیوار آشپزخانه
رنگ دیوار آشپزخانه

فضاهای خنثی احساس آرامش و سکون را القا می کنند، با این وجود چشم به دنبال تعادل است. یک  backsplash با الگو و یا طرحی ساده می تواند انرژی بصری لازم برای آشپزخانه را به وجود بیاورد.

 

۳-ایجاد بافت و الگو

کاشی و سرامیک دیوار آشپزخانه با الگوهای زیبا
کاشی و سرامیک دیوار آشپزخانه با الگوهای زیبا

اکثر کاشی های دیوار های آشپزخانه دارای الگوهای منطبق و هماهنگ با هم اند. با توجه به تنوع رنگ و طرح بالایی که وجود دارد، به راحتی می توانید دیوارپوش مورد علاقه تان را برای این دیوارها پیدا کنید.

 

۴- ایجاد بافت از طریق رنگ

مدل دیوار پوش آشپزخانه با ترکیب فلز و کاشی
مدل دیوار پوش آشپزخانه با ترکیب فلز و کاشی

رنگ هایی با تضاد بیشتر، بهتر می توانند به چشم نواز تر و برجسته تر بودن طرح ها و بافت های دیوار پوش تان کمک کنند.
در این جا به کار گیری خلاقانه قطعات فلزی رنگ و براق در کنار کاشی های مات خاکستری به خوبی این منظور را می رساند.

 

۵-نمای لوکس

سنگ دیوار آشپزخانه
سنگ دیوار آشپزخانه

یکی از بهترین راه ها برای ترکیب و هماهنگ کردن backsplash  با سایر نقاط آشپزخانه، استفاده ازمرمر برای سنگ دیوار آشپزخانه است.
با توجه به اینکه این سنگ لوکس و زیبا جزو ترند های سال ۲۰۱۷ نیز هست، می توانید برای داشتن یک نمای زیبا و یکپارچه، از آن در کل آشپزخانه تان استفاده کنید.

۶- و باز هم مرمر!

دیوار پوش آشپزخانه مدرن از جنس سنگ مرمر
دیوار پوش آشپزخانه مدرن از جنس سنگ مرمر

به هماهنگی نمای بالایی هود با دیواره پشت گاز توجه کنید

 

۷-بازی با الگوها

جزئیات دیوار آشپزخانه
جزئیات دیوار آشپزخانه

به این نمای زیبا توجه کنید. الگوهای شش ضلعی به کار رفته در دیوار، با هوشمندی انتخاب شده و بازتاب آن بر سطوح براق مجاورش به خوبی توانسته سه طرح و الگوی زیبا و جالب را برای این وجه آشپزخانه فراهم کند.

 

۸-خالص و مستحکم

دیوار کاذب آشپزخانه و پنل دیواری
دیوار کاذب آشپزخانه و پنل دیواری

پنل های دیواری یکی از موارد بسیار  محبوب و رو به رشد در صنعت دکوراسیون داخلی اند که اجازه می دهند به راحتی نمای ظریف و مدرن و حتی سنتی به آشپزخانه تان بدهید.

 

پنل های سه بعدی دیواری بسیار زیبا و متفاوت

 

۹-نمایی فوق مدرن برای مرکز خانه

طرحهای دیوار آشپزخانه و هماهنگی آن با سایر نقاط
طرحهای دیوار آشپزخانه و هماهنگی آن با سایر نقاط

راز استفاده هوشمندانه از پنل های آماده این است که فقط در دیواره ها به کار نروند. به این نمای زیبا توجه کنید که چگونه طراح توانسته به زیبایی بین اشکال هندسی دیواره ها و خطوط صاف کناره های  میز مدرن آشپزخانه هماهنگی و تعادل را به وجود بیاورد. پس ترس تان را کنار بپذارید و الگو ها و بافت های متفاوت را با هم ترکیب کنید.

 

۱۰-ساده اما چشم نواز

تزئینات دیوار آشپزخانه
تزئینات دیوار آشپزخانه

ساده نگاه داشتن یک نما الزاما به این معنی نیست که نمی توان در آن طرح و الگو ایجاد کرد. به این دیواره توجه کنید که چگونه با اینکه در نگاه اول سفید به نظر می رسد، در اصل دارای الگوهای هشتی می باشد. این الگو ها جزو الگوهای پر طرفدار طراحان در بین ترند های سال ۲۰۱۷ هستند.

 

۱۱-براق مثل فلز!

دیوار پوش آشپزخانه مدرن با طرح فلزی
دیوار پوش آشپزخانه مدرن با طرح فلزی

اگر قضد آن را دارید که با یک دیواره، به کل آشپزخانه تان نمایی خیره کننده و لوکس بدهید، پیشنهاد ما به شما استفاده از دیواره ای فلزی مانند و متناسب با رنگ قطعات فلزی دیگر موجود در آشپزخانه مثل دستگیره ها، سطوح لوازم برقی و … است. این دیوار مثل یک نگین در آشپزخانه شما می درخشد.

دیوار پوش آشپزخانه مدرن

۱۲-نقطه عطف  دکوراسیون

طرح و مدل دیوار پوش آشپزخانه
طرح و مدل دیوار پوش آشپزخانه

یکی از راه های عالی ترکبی مناسب دیواره ها با سایر جاهای آشپزخانه، استفاده از الگو های یکسان با جنس ها متفاوت در فضای محیط مورد نظر است.
به الگوی مشترک دیواره با سطوح کناری میز جزیره در آشپزخانه توجه کنید. همین سبک هندسی را می توان در پایه های صندلی ها دید.

 

منبع :  thespruce

 

۱۰ نکته اساسی که در بازسازی آشپز خانه تان باید در نظر بگیرید

پنل های سه بعدی دیواری خاص و منحصر به فرد

چند ایده برای داشتن آشپزخانه لوکس و سنتی

ترند های محبوب ۲۰۱۷ بین طراحان دکوراسیون داخلی

 

 

 

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *