خانه / سبک معماری / بالکن کوچک خانه تان را با الهام از این۲۰ طراحی داخلی منحصر به فرد وچشم نواز، طراحی کنید

بالکن کوچک خانه تان را با الهام از این۲۰ طراحی داخلی منحصر به فرد وچشم نواز، طراحی کنید

بالکن کوچک

در هر محل و جایی که خانه تان قرار داشته باشد، مسلما داشتن نما و دیدی دلنواز رو به پارک، فضای سبز و یا حتی چراغ های شهر وسوسه انگیز خواهدبود. شاید نگاه کردن از پشت پنجره را پیشنهاد کنید، ولی مسلما با یک نمای مناسب از بالکن غیر قابل مقایسه است.

اولین ایرادی که در برابر این پیشنهاد به وجود می آید این است : ” اگر بالکن مان خیلی کوچک باشد چه کار باید بکنیم؟”ما دراین پست راهکارهایی برای این محدودیت شما ارائه می دهیم و شما می توانید با الهام از آن ها مدل و طراحی مناسب برای بالکن کوچک خود را پیدا کنید.
در ادامه تصاویری از طراحی های بسیار زیبای بالکن های کوچک می بینید که شما را ترغیب خواهند کرد که در بالکن خانه تان دست به تغییراتی هرچند کوچک بزنید. هر یک از این دکوراسیون ها سبک خاص خود را دارند، اما نقطه مشترک همه آن ها فضای محدود و زیبایی و فضاسازی هوشمندانه طراحان داخلی آن ها است. از تغییر و تحول نترسید و کمی هم برای بالکن خانه تان وقت و هزینه بگذارید، مطمئنا با مشاهده تغییرات و فضای نهایی به این نتیجه می رسید که ارزشش را دارد!

در ادامه می بینید که می توانید به بالکن خانه تان وسایلی نیز اضافه کنید، ولی به این نیز توجه کنید که فضای محدودتان را با هر چیزی پر نکنید. وسایلی که در بالکن تان به کار می برید باید کاربردی، قابل استفاده و کاملا مورد پسندتان باشند.

 

۱- به کار بردن چمن مصنوعی در بالکن کوچک

بالکن کوچک و چمن مصنوعی
بالکن کوچک و چمن مصنوعی

می توانید از چمن مصنوعی برای بالکن تان استفاده کنید، مانند بالکنی که در بالا می بینید. این فضا به شما احساس نشاط و بودن در یک باغ سرسبز را القا می کند، به خصوص اگر از گیاهان گلدانی نیز در دکوراسیون بالکن تان استفاده کنید.

 

۲- استفاده از گیاهان آپارتمانی

گیاهان در بالکن
گیاهان در بالکن

اگر می خواهید که حریم خصوصی تان را در بالکن تان افزایش دهید می توانید از گیاهان گل دار و گیاهانی که رشد سریعی نیز دارند استفاده کنید و یا حتی حصار نیز استفاده کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که با اعمال این تغییرات، فضای بالکن تان  باید هنوز هم راحت و آرامش بخش باشد.

 

۳- استفاده از میز و صندلی های کم حجم

میز صندلی در بالکن
میز صندلی در بالکن

در این بالکن کوچک طراح برای دکوراسیون آن از یک میز کنسولی کوچک و باریک در کنار دیوار استفاده کرده است، که در عین حال نیز فضای زیر آن، محل مناسبی برای نگه داری صندلی های راحتی کوچک و کم جا فراهم می کند. با این کار هم در فضا صرفه جویی شده و هم وسایل مورد نیازبدون ایجاد بی نظمی در بالکن قرار می گیرند.

۴- صندلی های فلزی در بالکن

صندلی در بالکن
صندلی در بالکن

صندلی های منحصر به فرد Acapulco با وجود خزی که روی آن قرار گرفته است بسیار راحت و صمیمی به نظر می رسد. می توانید ببینید که با وجود کوچک و خلوت بودن بالکن، باز هم محیط آن گرم و دوستانه به نظر می رسد.

 

۵- کوسن های رنگی

مبلمان در دکوراسیون بالکن کوچک
مبلمان در دکوراسیون بالکن کوچک

با به کار بردن بالشتک ها و کوسن های رنگی، رنگ ها را در فضای بالکن خود به کار بگیرید. رنگ نارنجی که جزو ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی نیز هست، بالکن موجود در تصویر را به تنهایی مملواز انرژی و هیجان کرده است.

 

۶- اکسسوری و تزئین بالکن

بالکن کوچک
بالکن کوچک

به این سه پایه مینیاتوری چوبی زیبا نگاه کنید که چگونه نقطه مرکزی این چیدمان قرار گرفته است. شما همچنین می توانید ازربافت های مختلف و متفاوت از هم نیز استفاده کنید که مانند تصویر به فضای شما عمق بیشتری می دهند.

 

۷- سبک صنعتی و متفاوت

دکوراسیون بالکن
دکوراسیون بالکن

زندگی شهری تان را با فضای صنعتی پیوند بزنید.در اینجا نیز می توانید این هدف را در صندلی ها و اتصالات فلزی خاص آن مشاهده کنید.

 

 

۸-سایه بان در بالکن

سایه بان بالکن
سایه بان بالکن

چه کسی می تواند به این فضا نه بگوید! اگر بالکن شما از بیرون دارای دید است، می توانید از یک سایه بان جمع شونده استفاده کنید تا هم فضایی خصوصی و راحت برایتان ایجاد کند و هم خنکی و سایه ای مطلوب را برای بالکن تان فراهم کند.

 

۹- زیر شیروانی به جای بالکن

فضاسازی بالکن
فضاسازی بالکن

به فضای زیر شیروانی عکس بالا دقت کنید که چگونه با داشتن یک پنجره بزرگ و یک چیدمان مناسب، به یک بالکن زیبا و دلپذیر تبدیل شده است.

 

 

۱۰- بالکن های باریک

بالکن باریک و کم جا
بالکن باریک و کم جا

این بالکن در نگاه اول یک چیز را برای شما مشخص می کند: می توان از فضای تقریبا ناموجود، مکانی زیبا و کاربردی به وجود آورد!

 

۱۱-مبلمان در بالکن

میز و صندلی در بالکن
میز و صندلی در بالکن

در این بالکن طراح با استفاده از مبلمان حصیری، که گزینه ای ایده آل برای دکوراسیون فضای بیرونی خانه است و اضافه کردن چند کوسن، فضا را بسیار راحت و دلنشین کرده است.

 

۱۲- بالکن با دکوراسیون مینیمال

بالکن مینیمال
بالکن مینیمال

اگر از طرفداران سرسخت سبک مینیمال در طراحی داخلی هستید بدون شک جذب این چیدمان زیبا و استثنایی می شوید. ساده، خلوت، زیبا و شیک!

 

۱۳- استفاده به اندازه از اکسسوری

بالکن کوچک
بالکن کوچک

به این بالکن کوچک و شیک توجه کنید که چگونه از فضای کوچک موجود استفاده کرده است، اکسسوری های اضافی را از چیدمان بالکن تان حذف کنید تا بتوانید حس راحتی و آرامش را در آن حفظ کنید.

 

 

۱۴- رنگ بندی مبلمان در بالکن

رنگ زیبای سبز این بالکن نه تنها از گیاهان آپارتمانی زیبای به کار رفته در دکوراسیون آن، بلکه از صندلی ها نیزنشآت می گیرد و با کفپوش طرح چوب نیز به خوبی هماهنگ است.

۱۵- گلدان های زیبا و کم حجم در بالکن

گل و گیاه بالکن
گل و گیاه بالکن

این گیاهان جمع و جور با گلدان های کم جا و زیبای شان توانسته اند به خوبی نظم و زیبایی و دنج بودن را برای این فضا فراهم کنند.

 

۱۶- رنگ بندی و استایل مبل و صندلی بالکن

رنگ بندی بالکن
رنگ بندی بالکن

دلیلی عمده چشم نوازی این فضا رنگ سفید به کار رفته و انحناهای ظریف تخت و صندلی راحتی گوشه بالکن است.

۱۷- رنگ بندی در بالکن کوچک

همه ما موافقیم که رنگ بندی مناسب در دکوراسیون تاثیر بسیاز زیادی در جذابیت و زیبایی فضا دارد، درست مانند تصویر بالا.
به غیر از گیاهان دلفریب و مبلمان راحتی بسیار زیبای این بالکن، رنگ زرد به کار رفته در آن نقش بسیار تاثیر گذاری ایجاد می کند.

 

۱۸- بالکن مردانه!

باربیکیو در بالکن
باربیکیو در بالکن

این طراحی داخلی بالکن با رنگ بندی زیبای آن کمی مردانه به نظر می رسد،ولی با این وجود فضاسازی بسیار خوب و هوشمندانه صورت گرفته است.

۱۹- بالن رو به منظره

بالکن خانه ویلایی
بالکن خانه ویلایی

اگر شانس داشتن یک خانه زیبا را در کنار خانه خود دارید، این سبک بالکن می توانند برای شما بسیار الهام بخش باشد.

 

۲۰- نرده بالکن

نرده شیشه ای بالکن
نرده شیشه ای بالکن

به شیشه های مقاوم به کار رفته به جای نرده در این بالکن دقت کنید که چگونه سبکی مینیمال و زیبا را برای این فضا رقم زده است.اگر می توانید از این سبک استفاده کنید تا علاوه بر بزرگ تر به نظر رسیدن فضای بالکن تان، زیبایی محیط بیرون را هرچه بیشتر یا طراحی داخلی تان ترکیب کنید.

 

با هم نمونه های دکوراسیون و طراحی داخلی بالکن ها را دیدیم، پس اگر شما هم بالکنی کوچک داید و تا قبل از این این حس را داشتید که نمی توانستید از فضای کم و محدود آن استفاده کنید، مطمئنا الان متوجه شده اید که اشتباه فکر می کردید!فقط کافی است تا دوباره به این طرح های الهام بخش نگاه کنید و با توجه به روحیات خود و همچنین استایل خانه تان یکی از این نمونه چیدمان ها را در بالکن خود به کار ببرید.

 

منبع :  homedesignlover 

 

۶ ترند پرطرفدار و برتر سال ۲۰۱۷ برای دکوراسیون حیاط خلوت و فضای باز خانه

عجیب ترین و متفاوت ترین گیاهان آپارتمانی

کاربرد دیوار سبز در محیط کار و ۶ دلیلی که به شما می گوید چرا نباید از این گزینه به راحتی بگذرید

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *