خانه / طراحی / معماری داخلی / مسکونی / اتاق خواب / دکوراسیون اتاق خواب : ۴ ایده ی طراحی اتاق خواب توسط Cathy Hobbs، متخصص حرفه ای طراحی داخلی

دکوراسیون اتاق خواب : ۴ ایده ی طراحی اتاق خواب توسط Cathy Hobbs، متخصص حرفه ای طراحی داخلی

دکوراسیون اتاق خواب

با ما همراه باشید و ببینید که چگونه می توانید با دکوراسیون درست اتاق خواب تان تغییرات اساسی در نمای آن ایجاد کنید.

با توجه به فعالیت هایی مثل استراحت کردن، مطالعه کردن و .. می توان گفت که اکثر زمانی که ما در خانه هستیم در اتاق خواب می گذرد که منطقی هم به نظر می رسد.
در ادامه چهار پیشنهاد حرفه ای و تاثیر گذار Cathy Hobbs ، مربی و مدرس حرفه ای طراحی داخلی، در مورد دکوراسیون اتاق خواب را می خوانید.
Cathy Hobbs چهار ایده و طرح ساده و بسیار کارآمد را برای طراحی اتاق خواب به ما پیشنهاد می دهد.
چه اتاق خواب شما کوچک باشد، چه بزرگ و یا حتی اشتراکی و چند کاره، این چهار طرح عملی و تاثیر گذار را در آن ها به کار ببرید و نتیجه را ببینید.

دکوراسیون اتاق خواب سنتی

دکوراسیون اتاق خواب به سبک سنتی
دکوراسیون اتاق خواب به سبک سنتی

یک طراحی سنتی اتاق خواب دارای الگوی ثابت یک تخت خواب و دو یا یک میز کوچک کنار تخت، در طرفین است.
نقطه مقابل تخت در اتاق یک کنسول و آیینه ی روی آن قرار دارد. اگر شما از این طرح استفاده می کنید،در برابر وسوسه ی قرار دادن میز و یا مبلمان اتاق خواب و یا کمد اضافی مقاوت کنید. شما در دکور اتاق به سبک سنتی نیازی به این موارد ندارید.

بعضی از مردم دو میز کنار تخت،صندوقچه، میزآرایشی، آیینه و یک میز کوتاه را بری اتاق خواب خود به کار می برند، بدون آن که بدانند دارند خیلی زیاده روی می کنند. Cathy Hobbs

 

برای یک طراحی ساده و متناسب و مرتب با حفظ تم سنتی از قانون طلایی زیر استفاده کنید :
۱ تخت + ۲ میز کنار تخت+ آیینه

 

دکوراسیون اتاق خواب سالن مانند (سالنی)

 

دکوراسیون اتاق خواب های بزرگ
دکوراسیون اتاق خواب بزرگ

اگر اتاق خواب شما فضای کافی دارد، بهتر است از ترکیب “سالن ” استفاده کنید.

 یک اتاق وسیع و بزرگ فرصتی ایده آل برای داشتن یک اتاق خواب عالی و یک اتاق سالن مانند شیک در یک مکان استو شما می توانید از این اتاق برای مطالعه و استراحت های روزانه نیز استفاده کنید.  Cathy Hobbs

برای ایجاد فضای مناسی برای استراحت در طول روز در این سبک اتاق ها، دو صندلی راحتی را در مقابل تخت خواب تان قرار دهید و بین آن دو یک میز کوچک و جمع و جور بگذارید، درست مانند شکل بالا.
اگر فضای اتاقتان امکان استفاده بیشتری را دارد، یک مبل راحتی کوچک و یک میز قهوه در کنارش نیز گزینه وسوسه انگیزی خواهد بود.
با باقی فضای اتاقتان مثل مدل شماره ۱ برخورد کنید.یک تخت و دو میز کناری، علاوه بر آن به جای قرار دادن میزآرایشی را در نقطه مقابل تخت و چسبیده به دیوار روبه رویی، آن را مانند شکل چسبده به دیوار کناری تخت قرار دهید و آیینه را در بالای آن قرار دهید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

 

دکوراسیون اتاق خواب های کوچک
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

 

برای یک اتاق خواب کوچک،مثلا اتاق خواب کودک و یا اتاق مهمان، چیزی که مهم است این است که از دیوارهای جانبی و آیینه برای بازتر کردن فضا استفاده کنید.

یک تکنیک بزرگتر و باز تر نشان دادن فضا این است که تخت را بقل و در زاویه بین دو دیوار قرار دهیم . تنها از یک میز کنار استفاده کنیم.بعضی از مردم از تخت های توکار و یا مبلمان تخت شو در این فضا استفاده می کنند.

به کار بردن آیینه در این اتاق خواب های کوچک بسیار حیاتی اند.

آیینه می تواند مثل یک پنجره عمل کند، بنابر این من به عنوان یک طراح، از آن ها برای وسیع نشان دادن فضا استفاده می کنم، مخصوصا وقتی که نورپردازی و یا پنجره ای در اتاق نباشد.  Cathy Hobbs

حتما از این گزینه در اتاق خوابتان استفاده کنید و از مزیت انعکاس نور آن بهره ببرید.
یک تکنیک مناسب برای این فضا ها استفاده از آیینه های سراسری و یا آیینه های دیواری است، بدون آن که روی کنسولی قرار بگیرند.

 

دکوراسیون اتاق خواب های دونفره (اشتراکی)

 

دکوراسیون اتاق خواب کودک
دکوراسیون اتاق خواب کودک

مهمترین امتیازیک طراحی خوب در این سبک از اتاق خواب ها این است که بتوان با مهارت دو نقطه ی مرکزی ایجاد کرد. در این صورت کودکان و یا هر کسی که از این اتاق ها استفاده می کند احساس این را دارد که فضای خاص و مختص به خود را دارد. برای این کار بین دو تخت تک نفره یک میز کناری با اندازه مناسب برای استفاده دونفر بگذارید. فضای مقابل تخت ها و چسبیده به دیوار، یک قفسه کتاب قرار دهید و با تقسیم بندی مناسب اجازه دهید که هر کودک فضای مختص به خود را داشته باشد و آن را به سلیقه خود تزیئن کند.
این چینش به نسبت مدل های قبلی خصوصی سازی بیشتری را دارا است و علاوه بر حفظ حریم خصوصی برای کودکان، یک چیدمان مناسب را داریم.

 

منبع : housebeautiful  

 

کاغذ دیواری های متفاوت “Tear Off” اثر جدید ZNAK

سه آپارتمان مدرن با طراحی داخلی فوق العاده با رنگ قرمز

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *