خانه / طراحی / معماری داخلی / مسکونی / آشپزخانه / بازسازی آشپزخانه و نکات آن

بازسازی آشپزخانه و نکات آن

بازسازی آشپزخانه

اگر احساس می کنید که به یک آشپزخانه خوب و زیبا نیاز دارید، مطلب زیر را از دست ندهید.

تصمیم به داشتن یک آشپزخانه جدید به معناست که شما از آشپزخانه کنونی خود رضایت کافی را ندارید.
آشپزخانه شما ممکن است  به تعمیرات نیازداشته باشد . گاهی اوقات این کار حتی لوله کشی و کارهای فنی دیگری را نیز شامل می شود.
مطمئنا هدف تان این است که در آخر کار محیط زیبایی داشته باشید ، پس برای این کار پیشنهاد می کنیم به نکات زیر توجه داشته باشید:

نکات مهم و اساسی در بازسازی آشپزخانه

 

۱-هزینه ها

بازسازی آشپزخانه : هزینه ها
بازسازی آشپزخانه : هزینه ها

زمانی که تصمیم به ایجاد تغییر در  آشپزخانه خود میگیرید نیاز به بودجه دارید .
این بودجه برای خرید مواد، تجهیزات و دستمزد کارهاست. نکته مهم این است که هزینه را طوری کنترل کنید که طبق برنامه ریزی پیش بروید و هزینه ای بیشتر پرداخت نکنید. توصیه ما این است که از کل هزینه بودجه در نظر گرفته تان ۲۹% برای کابینت و تجهیزات آن ، ۲۲% برای طراحی و نصب،۱۶% برای سقف/کف/ پنجره/ دیوار و درب ، ۱۴٪ برای لوازم خانگی و تهویه و ۱۹% را برای برق و لوله کشی در نظر بگیرید. اگر در صورت رعایت نکته بالا ، هیچگاه با کمبوده بودجه مواجه نمی شوید

۲- فهرست اجناس

بازسازی آشپزخانه :فهرست اجناس
بازسازی آشپزخانه :فهرست اجناس

یکی از اولویت هایی که باید در بازسازی آشپزخانه در نظر بگیرید، نوشتن فهرست کلیه کارهایی است که می خواهید انجام دهید. برای مثال نوع کابینت ، رنگ آمیزی ، لوازم جدید و … .

 

۳-برنامه ریزی و زمان بندی کاری

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

پیمانکار مسئول بازسازی این برنامه ریزی را خوب می داند، اما مهم این است که شما هم از آن مطلع باشید. برای خود لیست تهیه کنید تا بدانید از کجا میخواهید شروع کنید .لیست را به پیمانکار خود نشان دهید ، آنها به شمادر تکمیل و اصلاح لیست کمک می کنند.

 

۴-تحقیق

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

بهتر است قبل از شروع کار، درباره همه چیز تحقیق کنید. به فروشگاه ها سر بزنید، چون به شما ایده های بهتری برای خرید می دهند. تحقیقات به صورت  آنلاین نیز می تواند به شما کمک کند که زیبایی کار ، هزینه ، سرعت و … را بهبود ببخشید .

 

۵-الهام گرفتن از طرح های اجرا شده دیگر

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

برای آشپزخانه چه طراحی انتخاب می کنید؟ طرح های آشپزخانه زیادی وجود دارد که می توانید از آنها انتخاب کنید. بهتر است نظر دیگران را نیز بپرسید و هچنین از کسانی که آشپزخانه ای ایده ال دارند کمک بگیرید . سپس انتخاب های خود را محدود کنید تا به طرح مورد نظر برسید .

 

۶-طرح آشپزخانه خود را توسط طراح تهییه کنید

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

طرح نهایی به شما کمک بزرگی میکند تا از نظر فنی محل پنجره ها، درها، خطوط لوله کشی، برق و سایر موارد را ببینید . در طراحی نیز ابعاد همه چیز را دارید .

 

۷- طرح مناسب محیط و استفاده شما باشد

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

طرح آشپزخانه باید نسبت به موقعیت مکانی آشپزخانه تان مناسب باشد. طرح به نحوه استفاده از آشپزخانه بستگی دارد. شما باید میزان استفاده و کاربردهای  آشپزخانه تان را در نظر بگیرید. برای مثال اگر فضای زیادی دارید میتوانید کابینت خود را به شکل جزیره در بیاورید .

 

۸-ارزیابی

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

پیش از شروع به بازسازی ، آشپزخانه خود را دوباره ارزیابی کنید . به کابینت های موجود و تجهیزات خود نگاه کنید. آیا هنوز هم می توانید از آنها استفاده کنید؟ سعی کنید مواردی را که هنوز سالم هستند یا شاید با تعمیر قابل استفاده میباشد حفظ کنید تا در هزینه ها صرفه جویی شود .

 

۹-خرید تجهیزات و نظر نهایی

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

پس از مراحل بالا، شما یک فهرست برنامه ریزی شده خوب دارید و میدانید که چه میخواهید ، آشپزخانه ای با طراحی معماری مدرن و یا معماری کلاسیک و یا … . بعد این مراحل است که شما باید  اجناس برقی ، مکانیکی و مربوط به دکوراسیون از جمله نورپردازی، تجهیزات آشپزخانه، لوازم خانگی، درب، کابینت آشپزخانه، سینک آشپزخانه، کفپوش ، وسایل تزئینی و غیره را تهییه کنید.

 

۱۰-پیدا کردن پیمانکار مناسب

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

کسی را پیدا کنید که بتواند طراحی مجدد را برای شما انجام دهد. سعی کنید در مورد رزومه شرکت تحقیق کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانند آشپزخانه رویایی خود را به شما ارائه دهند. نمونه کارها را ببینید و میزان قیمت را بسنجید .

 

منبع : homedesignlover

 

 

۶ اشتباه که در بازسازی حمام انجام می دهید

در این موارد، برای تعمیر لوله کشی حتما با لوله کش متخصص تماس بگیرید

 

 

همچنین ببینید

وسایل تزیینی خانه

با این وسایل تزیینی خانه ، ترند مسی سال ۲۰۱۷ را به خانه تان بیاورید

وسایل تزیینی خانه مسی : یکی از ترندهای سال ۲۰۱۷ در دکوراسیون داخلی ، استفاده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *